Ολυμπιακός Βόλου- Παγασητικός 10-0

Με το ευρύ σκορ 10-0 κέρδισε ο Ολυμπιακός Βόλου την ομάδα του Παγασητικού στο πρώτο φιλικό παιχνίδι της σεζόν, το οποίο ήταν προπονητικού κυρίως χαρακτήρα.

Οι ερυθρόλευκοι, αν και επέστρεψαν χθες από την προετοιμασία τους, μπήκαν ορεξάτοι στο γήπεδο και σημείωσαν όχι ένα, ούτε δύο αλλά δέκα γκολ. Συγκεκριμένα το πρώτο γκολ σημειώθηκε στο 8ο λεπτό όταν  ο Καράνταγλης στην προσπάθειά του να διώξει μετά από συρτή σέντρα του Ανδρέα Κόκα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-0.

Το δεύτερο γκολ σημειώθηκε στο 16ο λεπτό όταν ο Βαρούχας πάσαρε στον Ευθυμιάδη, με τον τελευταίο να ανεβάζει το σκορ. Στο 35ο λεπτό ο Σεχολάρι βρήκε κενή την εστία και έκανε το 3-0, ενώ τέσσερα λεπτά μετά ο Βαρούχας έκανε το 4-0 κι έπειτα  ο Σεχολάρι στο 45ο λεπτό  με δυνατό σουτ σημείωσε το 5-0, που ήταν το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη, οι ερυθρόλευκοι δεν έχασαν την φόρμα τους και ξεκίνησαν από νωρίς τον καταιγισμό των γκολ. Στο 60ο λεπτό πλάσαρε ο Αλαμάνης κι έκανε το 6-0, ενώ στο 67ο ο Μέμος διεύρυνε κι άλλο το σκορ όταν το  δυνατό κοντινό σουτ του τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι, με τη μπάλα να χτυπάει στο κεφάλι του Τσουκαλά και να καταλήγει στα δίχτυα. Το 8-0 έκανε ο Σέττος στο 75ο λεπτό, ενώ ο Αγγελής κέρδισε καθαρό πέναλτι στο 76’ και το εκτέλεσε εύστοχα ο ίδιος για το 9-0.  Τέλος το 10-0 σημείωσε ο Μέμος στο 79ο λεπτό.

Να σημειωθεί πως ο Αχιλλέας Κωνσταντίνου, τερματοφύλακας του Ολυμπιακού Βόλου έπαιξε με την ομάδα του Παγασητικού, εξαιτίας τραυματισμού του αντίπαλου τερματοφύλακα.

Οι συνθέσεις

Ολυμπιακός Βόλου: α’ ημίχρονο:  Κούτσικος  Λεωνίδας,Κόκας Ανδρέας, Καραμπάς Γιάννης, Βασίλιεβιτς Μπράνισλαβ, Νόνης Χρήστος, Τόσκας Δημήτρης, Σεχολάρι Αλέξανδρος, Ευθυμιάδης Γρηγόρης, Κραγιόπουλος Στέφανος, Θέος Γιώργος, Βαρούχας Στέφανος.

Β’ ημίχρονο: Κούτσικος Λεωνίδας, Αλαμάνης Κωνσταντίνος (Ζάχος Δημήτρης), Κόκας Δήμος, Παπαϊωάννου Σεραφείμ, Λούγκος Νίκος, Μέμος Γιώργος, Κραγιόπουλος Στέφανος (Φραγκογιάννης Αντώνης), Νόνης Χρήστος (Πατσής Γιώργος), Κόκας Ανδρέας (Αγγελής Βαγγέλης), Θέος Γιώργος (Σέττος Δημήτρης) και Ευθυμιάδης Γρηγόρης (Καρβούνης Κωνσταντίνος).

Παγασητικός: Κωνσταντίνου Αχιλλέας, Γκατζούνας Ιωάννης, Ξηρομερίτης Πέτρος, Καράνταγλης Μανώλης, Τσουκαλάς Παντελής, Τσούτσας Τάσος, Μπραχόλι Ιωάννης, Ρούσσας Σπύρος, Μαρούγκας Άρης, Καραγιώργος Γιάννης, Σίμος Θωμάς. Ακόμη έπαιξαν οι : Χριστογιαννούλας Πάρης, Χριστογιαννούλας Δημήτρης, Κυρίτσης Θεόδωρος, Χαλκίδης Ιάκωβος, Μαρούφ Αβραάμ, Γιαννακόπουλος Απόστολος, Μπαρδής Λευτέρης, Βουρδάκης Μάριος και Ζιώγας Στάθης.