Ρήγας Φεραίος- Ολυμπιακός Βόλου 0-0

Χωρίς νικητή και τέρματα έληξε χθες το φιλικό παιχνίδι του Ολυμπιακού Βόλου κόντρα στον Ρήγα Φεραίο, σε ένα παιχνίδι που οι ερυθρόλευκοι ήταν καλύτεροι από τον αντίπαλο, δημιούργησαν ευκαιρίες, δεν μπόρεσαν όμως να τις μετουσιώσουν σε γκολ.

Ο Ολυμπιακός Βόλου ξεκίνησε από πολύ νωρίς να πιέζει προκειμένου να βρει δίχτυα. Στο 3ο μόλις λεπτό ο Βαρούχας βρήκε τον Σέττο, που σούταρε επικίνδυνα στην εστία του αντιπάλου, με τον goalkeeper του Ρήγα να αποκρούει.

Ο Σέττος προσπάθησε ξανά να ανοίξει το σκορ στο 14ο λεπτό, όταν αποφεύγοντας δύο αμυντικούς του Ρήγα, βρήκε χώρο και σούταρε, με την μπάλα όμως να βγαίνει άουτ.

Επόμενη καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό ήταν στο 17ο λεπτό, όταν ο Ευθυμιάδης εκτέλεσε κόρνερ, ο Τόσκας πήδηξε πιο ψηλά απ’ όλους, δεν μπόρεσε όμως να βρει την μπάλα.

Στην επανάληψη του αγώνα και συγκεκριμένα στο 53ο λεπτό ο Βαρούχας βρήκε χώρο, πλάσαρε την μπάλα, η οποία πέρασε λίγο έξω από το δεξί δοκάρι.  Η τελευταία μεγάλη ευκαιρία ήταν από πλευράς Ολυμπιακού Βόλου και πάλι,  όταν στο 76ο λεπτό ο Καράμπελας σούταρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με την μπάλα να φεύγει έξω από το δεξί δοκάρι.

Σήμερα ο Ολυμπιακός Βόλου θα αγωνιστεί στις 17:00, στο Βοηθητικό του Πανθεσσαλικού Σταδίου,  κόντρα στο Τοξότη,  σε ένα προπονητικού χαρακτήρα παιχνίδι.

Οι συνθέσεις

Ρήγας Φεραίος: Παπαγιάννης (46′ Τσουμπέκος), Ράπτης (76′ Λάμπρου), Λάμπρου (60′ Σπαθής), Καρλιάμπας (80′ Μπακάλης), Γκάγκας, Αλεξίου (46′ Μπόρας), Χίσα (60′ Παπαγεωργίου), Καναβός (46′ Χατζησταμάτης), Τσελεπής (60′ Τσιώλης), Γεωργατζής (46′ Καρακώστας), Τζέκα (70′ Τζοβάρας)

Ολυμπιακός Βόλου: Καραγκολίδης, Δ. Κόκας (46′ Γελαδάρης), Καραμπάς, Νόνης, Παπαϊωάννου, Τόσκας (80′ Λούγκος), Βασίλιεβιτς, Ευθυμιάδης (56′ Καράμπελας), Βαρούχας (56′ Μέμος), Σεχολάρι (73′ Αλαμάνης), Σέττος