Ολυμπιακός Βόλου- Διγενής Νεοχωρίου 2-1

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα σημείωσε ο Ολυμπιακός Βόλου σήμερα στο Πανθεσσαλικό Στάδιο κόντρα στον Διγενή Νεοχωρίου. Με σκορ 2-1 οι ερυρθόλευκοι πήραν τους πρώτους τρεις βαθμούς και μια ανάσα ανακούφισης από την περασμένη κακή εμφάνιση με το Βελούχι.

Το γκολ σημειώθηκε στο 65ο λεπτό με φοβερή κεφαλιά του Δήμου Κόκα, ενώ το δεύτερο γκολ ήρθε τρία λεπτά μετά και ξεκίνησε από σέντρα του ίδιου με τον Σεχολάρι να κάνει διπλή προσπάθεια και να πετυχαίνει το δεύτερο γκολ για τους ερυθρόλευκους.

Η ομάδα του Διγενή μείωσε το σκορ σε 2-1 με σουτ του Μπασιάκα.

Οι συνθέσεις

Ολυμπιακός Βόλου: Καραγκιολίδης, Α. Κόκας, Καραμπάς (90’ Λούγκος), Νόνης (46’ Δ. Κόκας), Κραγιόπουλος, Τόσκας, Βασίλιεβιτς, Καράμπελας (84’ Μέμος), Σεχολάρι, Θέος (78’ Σκανδάλης), Σέττος.

Διγενής Νεοχωρίου: Σταμέλος, Γκαγκαστάθης, Τζέλης (85′ Νικόλαρος), Γούτσιος, Σαρακατσάνος, Μακρής, Κατσαμάγκας (80′ Γιώτας), Σκόνδρας, Κολοβός, Νασιακόπουλος (68′ Μπασιάκας), Αμπαδιωτάκης (78′ Τσικρικάς)