Ολυμπιακός Βόλου- Ρήγας Φεραίος 3-0

Με τρία γκολ, ένα στο πρώτο ημίχρονο και δύο στο δεύτερο ο Ολυμπιακός Βόλου πήρε το πολυπόθητο «τρίποντο» στη φυσική του έδρα στο ΕΑΚ, ξεσηκώνοντας τους φιλάθλους που κατέκλυσαν τις κερκίδες.

Μόλις στο 2ο λεπτό ο Θέος με καταπληκτικό πλασέ άνοιξε το σκορ, πανηγυρίζοντας έντονα το γκολ με τους συμπαίκτες του. Ο Ολυμπιακός Βόλου δημιούργησε πολλές ευκαιρίες κατά τη διάρκεια του πρώτο ημιχρόνου, οι οποίες όμως δεν μετουσιώθηκαν σε γκολ.

Ωστόσο, η ομάδα μας δεν είχε πει την τελευταία της κουβέντα. Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 81ο λεπτό ο Βαρούχας με δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής διπλασίασε τα τέρματα για τον Ολυμπιακό Βόλου, ενώ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο ίδιος πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ και το τρίτο για την ομάδα μας.

Ο πανηγυρισμός ήταν ένθερμος, καθώς αγκαλιάστηκε όλη η ομάδα, μιας και οι τρεις βαθμοί ήταν ο στόχος, που επετεύχθη.

Την  επόμενη αγωνιστική  ο Ολυμπιακός Βόλου θα αγωνιστεί πάλι στο ΕΑΚ κόντρα στον Α.Ο. Σελλάνων στις 16:00.

Οι συνθέσεις

Ολυμπιακός Βόλου: Καραγκιολίδης, Α. Κόκας, Καραμπάς (83′ Σκανδάλης), Νόνης, Κραγιόπουλος (71′ Ευθυμιάδης), Τόσκας, Βασίλιεβιτς, Καράμπελας (58′ Βαρούχας), Σεχολάρι, Θέος (72′ Καρβούνης), Δ. Κοκας.

Ρήγας Φεραίος: Παπαγιάννης, Χατζηαθανασίου, Γκάγκας, Σπαθής, Καρλιάμπας, Αλεξίου, Τσελεπής, Μπόρας (66′ Τζέκα), Τζοβάρας, Τσιώλης (78′ Χατζησταμάτης), Γεωργατζής.