Αμβρυσσέας Διστόμου- Ολυμπιακός Βόλου 2-1

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας από τον Αμβρυσσέα Διστόμου, αν και προηγήθηκε στο σκορ. Βέβαια, ο Ολυμπιακός Βόλου κατάφερε να προηγηθεί, μετά την ισοφάριση από τον Αμβρυσσέα, με γκολ του Τόσκα από την σέντρα, ένα γκολ όμως που ακυρώθηκε, καθώς ο διαιτητής είχε σφυρίξει φάουλ υπέρ του Ολυμπιακού Βόλου.

Αν και ο Αμβρυσσέας πίεσε από την αρχή του αγώνα τον Ολυμπιακό Βόλου, στο 20ο λεπτό ο Δήμος Κόκας, μετά από συνδυασμό με τον Ευθυμιάδη, με ένα πολύ ωραίο αριστερό σουτ έγραψε το 0-1.

Στο 34ο λεπτό ο Αμβρυσσέας ισοφάρισε με αδύναμο σουτ του Χίσι γράφοντας το 1-1. Στο 35ο λεπτό, ο διαιτητής ακύρωσε γκολ του Τόσκα, ο οποίος από τη μεσαία γραμμή σούταρε κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Ωστόσο ο διαιτητής νωρίτερα είχε σφυρίξει φάουλ υπέρ του Ολυμπιακού Βόλου, όταν ο Γιαλαμίδης έκανε φάουλ στον Αλαμάνη, χωρίς ο ρέφερι όμως να αφήσει το πλεονέκτημα, για να εξελιχθεί η φάση.

Το παιχνίδι «έκλεισε» στο 93ο λεπτό, όταν  ο Χίσι βρήκε την ευκαιρία και με κεφαλιά έκανε το 2-1.

Ο Ολυμπιακός την επόμενη Κυριακή θα αγωνιστεί εκτός έδρας με τον Οπούντιο Μαρτίνου για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄Εθνικής Κατηγορίας.

Οι συνθέσεις

Αμβρυσσέας Διστόμου: Ντένσεφ, Μαργαρίτης, Καλαγκάνης, Μεταλλινός, Γιαλαμίδης, Βαγγέλι, Ντος Σάντος (68’ Κωνσταντίνου), Χίσι, Κωστούλας (85’ Μεταξούλης), Σούκιας (79’ Σχίζας), Μανιδάκης

Ολυμπιακός Βόλου: Κούτσικος, Γελαδάρης, Καραμπάς, Νόνης, Παπαϊωάννου, Τόσκας, Δ. Κόκας, Βασίλιεβιτς (53’ Μέμος), Αλαμάνης (59’ Σεχολάρι), Ευθυμιάδης (73’ Λούγκος), Βαρούχας (79’ Σέττος).