Διγενής Νεοχωρίου- Ολυμπιακός Βόλου 1-1

Δεν κατάφερε ο Ολυμπιακός Βόλου να πάρει το τρίποντο στην Οιχαλία, κόντρα στον Διγενή κι έμεινε στο 1-1. Παρόλα αυτά η ομάδα έδειξε μεγάλη βελτίωση, είχε την υπεροχή στον αγώνα, ενώ χρησιμοποιήθηκαν και όλα τα νέα αποκτήματα εκτός από τον Σάκη Σάββα.

Το σκορ του παιχνιδιού άνοιξε ο Διγενής στο 13ο λεπτό με τον Σκόνδρα, ενώ οι ερυθρόλευκοι ισοφάρισαν, μετά από αρκετές τελικές προσπάθειες και μεγάλη πίεση στον αντίπαλο, στο 33ο λεπτό με πολύ ωραίο σουτ του Καμπλιώνη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός Βόλου προσπάθησε να «πάρει» το παιχνίδι, δημιούργησε ευκαιρίες, πίεσε την αντίπαλη εστία ωστόσο δεν κατάφερε τις ευκαιρίες αυτές να τις μετουσιώσει σε γκολ.

Την επόμενη Κυριακή, η ομάδα θα αντιμετωπίσει τον Αστέρα Ιτέας σε εντός έδρας παιχνίδι.

Οι συνθέσεις

Διγενής Νεοχωρίου: Καρατζάς, Μπασιάκας, Γκαγκαστάθης (82′ Τζέλης), Γούτσιος, Σαρακατσάνος, Μακρής, Κατσαμάγκας, Αετόπουλος, Μεζίνι (77′ Αμπαδιωτάκης), Σκόνδρας, Κολοβός (70′ Τσικρικάς)

Ολυμπιακός Βόλου: Καραγκιολίδης, Γελαδάρης, Δ. Κόκας, Κραγιόπουλος, Νόνης, Λούγκος (66′ Ρόκας), Μέμμος (62′ Διβανές), Κόλα, Σεχολάρι, Θέος (70′ Ευθυμιάδης), Καμπλιώνης (77′ Σέττος).