Ολυμπιακός Βόλου- ΑΠΟΚ “Το Βελούχι” 2-0

Με δύο γκολ των Κραγιόπουλου και Μέμμου ο Ολυμπιακός Βόλου πήρε την πρώτη του νίκη κόντρα στον ΑΠΟΚ «Το Βελούχι» για το δεύτερο γύρο του πρωταθλήματος.

Ο Ολυμπιακός Βόλου ήταν αυτός που είχε την υπεροχή καθ’ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και  ήταν αυτός που δημιούργησε τις ευκαιρίες.

Μάλιστα, η διαιτητής ακύρωσε και δύο γκολ των ερυθρολεύκων, ένα στο 44ο λεπτό με τον Σέττο κι ένα του Σεχολάρι στο 52ο λεπτό.

Παρόλα αυτά οι ερυθρόλευκοι συνέχιζαν να πιέζουν το Βελούχι και ο Κραγιόπουλος στο 84ο λεπτό με σουτ έκανε το 1-0, για να έρθει ο Μέμμος στις καθυστερήσεις και με ψιλοκρεμαστό σουτ να διαμορφώσει το τελικό 2-0.

Η ομάδα του Ολυμπιακού πήρε τους τρεις πολύτιμους βαθμούς για τη συνέχεια του πρωταθλήματος, ενώ την επόμενη Κυριακή αγωνίζεται εκτός έδρας κόντρα στον Διγενή Νεοχωρίου.

Οι συνθέσεις

Ολυμπιακός Βόλου: Καραγκιολίδης, Γελαδάρης, Δ. Κόκας, Νόνης, Κραγιόπουλος, Τόσκας (65′ Καραμπάς), Λούγκος, Θέος (87′ Κόλα), Σεχολάρι, Ευθυμιάδης, Σέττος (65′ Μέμμος).

ΑΠΟΚ “Το Βελούχι” : Ρεσίτης, Κόλλιας, Μπόγδανος (64′ Αθανασόπουλος), Ζαραβέλης, Κατσαδούρος, Σερπανός, Χαλλής, Μπακαλίδης, Κακκάβας, Παχής.