Α.Ο. Σελλάνων – Ολυμπιακός Βόλου 0-1

Με ένα καταπληκτικό γκολ του Λάζαρου Γελαδάρη στο 84ο λεπτό, ο Ολυμπιακός Βόλου έφυγε σήμερα από το Προάστιο Καρδίτσας με το τρίποντο, όπου αγωνίζονταν κόντρα στον Α.Ο. Σελλάνων.

Οι παίκτες του Λάκη Μπακάλη έδειξαν από το πρώτο λεπτό του αγώνα ότι θέλουν να πάρουν τη νίκη και δημιούργησαν πολλές φάσεις για να πετύχουν ένα γκολ. Ωστόσο, το πολυπόθητο γκολ δεν ερχόταν και ο Α.Ο. Σελλάνων πίεζε την ομάδα μας. Παρόλα αυτά, με σύνεση και  μαχητικότητα  ο Ολυμπιακός Βόλου κατόρθωσε στο 84ο λεπτό να σκοράρει και να πάρει τους τρεις βαθμούς, που τον ανεβάζουν στην 4η θέση της βαθμολογίας.

Ο Λάζαρος Γελαδάρης έκανε ένα απίστευτο σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με την μπάλα να βρίσκει πρώτα στο δοκάρι κι έπειτα να καταλήγει στα δίχτυα, με το γκολ αυτό να ξεσηκώνει τους φιλάθλους μας, που βρέθηκαν στο Προάστιο για να στηρίξουν την αγαπημένη μας ομάδα.

Επόμενος αγώνας του Ολυμπιακού Βόλου είναι εντός έδρας με τον Αχιλλέα Φαρσάλων την Κυριακή 11 Φεβρουαρίου στις 15:00.

Α.Ο. Σελλάνων : Κουτσόπουλος, Μετούσι, Τζούνης, Μάττας, Κούρκουλας, Θεοδωρόπουλος, Μπαλαμπάνος (46’Δίπλαρης), Χάδιαρης (88′ Γιαγιάκης), Μπουκομάνοβιτς, Κοντός (63′ Λέμπας), Υφαντής (77′ Παπαδημητρίου).

Ολυμπιακός Βόλου: Καραγκιολίδης, Σάββας, Γελαδάρης, Νόνης, Τόσκας, Λούγκος, Διβανές (77′ Μέμμος), Ρόκας, Σέττος (74′ Χρήστου), Θέος (75′ Ευθυμιάδης), Καμπλιώνης (93′ Παπαϊωάννου).