Ολυμπιακός Βόλου – Νίκη Βόλου 3-2

Στο χτεσινό αγώνα για την 3η φάση του Κυπέλλου Ε.Π.Σ.Θ. η ομάδα μας αντιμετώπισε την Νίκη Βόλου, επικρατώντας με τελικό σκορ 3-2.

Ο Ολυμπιακός Βόλου ξεκίνησε πολύ δυνατά ανοίγοντας το σκόρ με τον Κώστα Φλίγκο στο 11′ ενώ διπλασίασε τα τέρματα του με κεφαλιά του Πίντο στο 15′. Η Νίκη Βόλου μείωσε το σκόρ σε 2-1 με τον Κέρη στο 36′ ενώ το σκορ ημιχρόνου διαμόρφωσε ο Σερτζίνιο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στις καθυστερήσεις. Το δεύτερο γκολ για τους φιλοξενούμενους πέτυχε ο Βουκομάνοβιτς στο 51′ .

Στην φάση των ημιτελικών του Κυπέλλου η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Ρήγα Φεραίο σε ένα παιχνίδι που θα πραγματοποιηθεί στις 16 Ιανουραίου 2019. Ευχαριστούμε πολύ τους φιλάθλους μας που για ακόμα μία φορά στάθηκαν στο πλευρό των ποδοσφαιριστών μας και δεν σταμάτησαν να τραγουδάνε ούτε λεπτό.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Γιακουμής (68’ Πορής), Παπουτσογιαννόπουλος, Οικονομόπουλος, Λεάντρο, Μπουτζίκος, Ναζίμ, Κόλα, Σκοπελίτης (83’ Καμπλιώνης), Λώττας (86’ Νώνης), Σερτζίνιο, Φλίγκος (71’ Ευθυμιάδης).