Ολυμπιακός Βόλου – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 7-0

Με το ευρύ σκορ 7-0 και χωρίς να δυσκολευτεί, ο Ολυμπιακός Βόλου επικράτησε του Αχιλλέα Νεοκαισάρειας, ολοκληρώνοντας με αυτόν τον τρόπο του εντός έδρας αγώνες για το 2018.

Ο Σερτζίνιο άνοιξε το σκορ στο 8 μόλις λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, έπειτα από ανατροπή του Βασίλη Σαχινίδη. Το σκορ ημιχρόνου διαμόρφωσε ο Ναζίμ στο 43’ με κοντινή προβολή, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Λώττα και την κεφαλιά πάσα του Οικονομόπουλου. Στο 2ο ημίχρονο ο Ολυμπιακός Βόλου ήταν καταιγιστικός και σημείωσε ακόμα 5 γκόλ. Πιο συγκεκριμένα στο 69’ και στο 85’ με τον Φλίγκο, στο 88’ με τον Σαχινίδη, στο 90’ με τον Μπουτζίκο και στο 93 με τον Καμπλιώνη.

Κλείνοντας, η Διοίκηση του Ολυμπιακού Βόλου θέλει να ευχαριστήσει όλους τους φιλάθλους που βρέθηκαν χτες στο Πανθεσσαλικό Στάδιο και χειροκρότησαν τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών μας. Ολυμπιακός Βόλου για πάντα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Γιακουμής, Σκοπελίτης, Λεάντρο, Οικονομόπουλος (81’ Νόνης), Μπουτζίκος, Ναζίμ, Κόλα, Ζγκούρη (66’ Καμπλιώνης), Λώττας (66’ Φλίγκος), Σερτζίνιο (81’ Ευθυμιάδης), Σαχινίδης.
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ: Βασιλειάδης, Χαλκίδης, Δερμίσης, Δ. Ίτσιος (78’ Καραφέργιας), Τσιμπούκας, Λυκούργος (54’ Αποστολίδης), Μτσεντλισβίλι (67’ Καταχιώτης), Παγωνίδης, Κατσαμάγκας, Παπαδόπουλος, Ι. Ίτσιος.