“Διπλό” στην Αταλάντη και προχωρά στο Κύπελλο (φωτογραφίες)

Με το “χρυσό” γκολ του Ράντι στην παράταση ο Ολυμπιακός Βόλου νίκησε την Αταλάντη με σκορ 2-3 στην παράταση του αγώνα και προχωρά στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος όπου και θα υποδεχθεί τον Απόλλωνα Πόντου.

Η ομάδα μας προηγήθηκε στο 10′ με γκολ του Σκοπελίτη για να ισοφαρίσει για την Αταλάντη ο Χαϊκάλης στο 13′. Στο 18′ ο Βασίλης Κουτσιανικούλης έβαλε και πάλι μπροστά στο σκορ τους ερυθρόλευκους ωστόσο στο 53′ ο Μαλισσόβας ισοφάρισε για τους γηπεδούχους στέλνοντας το παιχνίδι στην παράταση.

Στο 118′ ο Ράντι “λύτρωσε” τους ερυθρόλευκους πριν το παιχνίδι πάει στα πέναλτι.

Διαιτητής: Γκάμαρης (Αθηνών)
Βοηθοί: Κολιάκος, Νικολάου (Αθηνών)
Κίτρινες: Στεφάνοβιτς, Τσιάρας, Σακκάς

Αταλάντη: Καπετάνος, Μακρόπουλος, Κάπος (108′ Τζιος), Λυτάκης, Τσακανίκας, Αντωνόπουλος, Λαμπρόπουλος (55’ Τζιβελέκης), Μαλισσόβας(65’ Σακκάς), Δήμος (46’ Σίδερης), Αντωνίου, Χαϊκάλης.
Ολυμπιακός Βόλου: Μακρυωνίτης, Γραικός, Μπουτζίκος, Βοσνακίδης, Φαζός, Τσιάρας (90’ Ρόκας), Σκοπελίτης (58’ Λάσκαρης), Κουτσιανικούλης, Στεφάνοβιτς (91’ Τζέφερσον), Ράντι (120′ Παπαϊωάννου), Τσίτας.