Συνέχεια στις νίκες! Ολυμπιακός Βόλου – Τρίγλια 3-1 (photos+video)

Συνέχεια με νίκη για τον Ολυμπιακό Βόλου ο οποίος επικράτησε με σκορ 3-1 της Τρίγλιας στο Δημοτικό Γήπεδο Νεάπολης στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Football League. Οι ερυθρόλευκοι ήταν ανώτεροι στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και κατέκτησαν δίκαια τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Το σκορ άνοιξε στο 19’ ο Πόζογλου με κοντινό πλασέ. Η Τρίγλια ισοφάρισε στο 41′ με γκολ του Πότσι, γκολ ωστόσο που δεν έπρεπε να μετρήσει, καθώς ο Πότσι βρισκόταν σε αντικανονική θέση, όταν έκανε το πλασέ.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι ερυθρόλευκοι παρατάχθηκαν με δύο αλλαγές με τον Σούλη Παπαδόπουλο να βάζει στην θέση του Σκοπελίτη τον Παπαϊωάννου και στην θέση του Ράντι τον Τσίτα ενώ από την πρώτη στιγμή της επανάληψης έδειξαν ότι “έψαχναν” το γκολ της νίκης. Στο 67′ ο Μπουτζίκος έκανε το 2-1 με εξαιρετικό σουτ ενώ στο 80’ ο Τσίτας με κεφαλιά διαμόρφωσε και το τελικό 3-1.

Σκόρερ: 19’ Πόζογλου, 67’ Μπουτζίκος, 80’ Τσίτας – 41’ Πότσι

Διαιτητής: Μέγας (Πιερίας)

Βοηθοί: Βρούζος (Πιερίας), Λιόντος (Ηπείρου)

4ος διαιτητής: Ασλανίδης (Πιερίας)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Γιδόπουλος, Γραικός, Μπουτζίκος, Φαζός, Λάσκαρης, Τσιάρας, Σκοπελίτης (46’ Παπαϊωάννου), Ντούνης, Πόζογλου (79’ Στεφάνοβιτς), Κουτσιανικούλης, Ράντι (46’ Τσίτας)

ΤΡΙΓΛΙΑ: Παλαβράκης, Ζώτος, Κουρέλλας, Σγουρής, Πότσι, Σαρβανίδης (69’ Έππας), Αμαραντίδης (53’ Παπαδημητρίου), Ζορμπάς, Ευθυμιάδης, Ντούνγκα (82’ Μαντζίρης), Λεμονής.