Ισόπαλο το ντέρμπι με τη Νίκη Βόλου (photos)

Ισόπαλο με σκορ 1-1 έληξε το ντέρμπι με τη Νίκη Βόλου σε έναν αγώνα που ουσιαστικά παίχτηκε μόλις ένα ημίχρονο αγώνα αν αναλογιστεί κανείς ότι ο διαιτητής κ. Λάμπρου δεν σταμάτησε να σφυρίζει φάουλ και να βγάζει κάρτες. Οι ερυθρόλευκοι δεν πατούσαν ιδιαίτερα καλά στο πρώτο ημίχρονο ωστόσο στην επανάληψη του αγώνα μπήκαν πιο δυνατά στο γήπεδο χάνοντας αρκετές ευκαιρίες να πετύχουν ένα τέρμα κάτι που τελικά έγινε στο 93′ δευτερόλεπτα πριν την λήξη του αγώνα.

Η Νίκη προηγήθηκε πολύ γρήγορα μόλις από το 8′ όταν ο Γιδόπουλος έκανε λάθος εκτίμηση. Πιο συγκεκριμένα ο πορτιέρο του Ολυμπιακού Βόλου προσπάθησε να μπλοκάρει τη μπάλα, μετά τη μακρινή μπαλιά παίκτη των γηπεδούχων ωστόσο του έφυγε από τα χέρια με την μπάλα να καταλήγει στον Μπαταγίνι που έβγαινε μόνος του με την εστία. Ο Γιδόπουλος έκανε το φάουλ με τον διαιτητή Λάμπρου να δείχνει την άσπρη βούλα και τον Ροχάνο να το εκτελεί εύστοχα κάνοντας το 0-1 για τους φιλοξενούμενους.

Ο Ολυμπιακός προσπάθησε να αντιδράσει αλλά δεν τα κατάφερε και στο 93′ ο Τσιάρας λύτρωσε τους ερυθρόλευκους όταν με κεφαλιά μετά από σέντρα του Ράντι έκανε το 1-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.

Κίτρινες: 7’ Γιδόπουλος, 18’ Κόλα, 37’ Μπουτζίκος, 58’ Ρόκας, 64’ Τσίτας , Κουτσιανικούλης, 91’ Φαζός – 1’ Σ. Κυριακίδης, 30’ Ροχάνο, 68’ Τσιμπούκας, 74’ Κάρδαρης, 81’ Κρουθ

Κόκκινη: 81’ Ροχάνο – 89’ Κουτσιανικούλης

Διαιτητής: Λάμπρου (Εύβοιας)
Βοηθοί: Πριόνας (Εύβοιας), Νίκζας (Λάρισας)
4ος διαιτητής: Θεοχάρης (Θεσσαλίας)
Παρατηρητής: Φίτσας (Πρέβεζας – Λευκάδας)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Γιδόπουλος, Γραικός, Μπουτζίκος (40’ λ.τρ. Μπουτζίκος), Φαζός, Τσιάρας, Κόλα (46’ Ρόκας), Σκοπελίτης (75’ Παπαϊωάννου), Κουτσιανικούλης, Τσίτας, Κέρη, Ράντι

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Αποστολίδης, Κάρδαρης, Σ. Κυριακίδης, Βοσκόπουλος, Αλιατίδης (63’ λ.τρ. Τσιμπούκας), Μπαλάφας, Ντομίνγκεζ, Γκαρσία (84’ Βοσνιάδης), Κρουθ, Ροχάνο, Μπαταγίνι (70’ Μπιτσάκος).