Κέρδισε τις εντυπώσεις στο φιλικό με την Βέροια ο Ολυμπιακός Βόλου

Ισόπαλο με σκορ 2-2 ήρθε το φιλικό παιχνίδι στην Βέροια για τον Ολυμπιακό Βόλου ο οποίος μπορεί να μην πήρε τη νίκη αλλά κέρδισε τις εντυπώσεις. Ο Ολυμπιακός Βόλου ήταν ανώτερος αγωνιστικά της Βέροιας ωστόσο ο διαιτητής της αναμέτρησης, κ. Μελτζανίδης από την ΕΠΣ Ημαθίας δεν έδωσε πέναλτνι σε ανατροπή του Ντα Κάμπο στο 52’, ενώ έδωσε ανύπαρκτο πέναλτι για τους γηπεδούχους στο 72’, με το οποίο κατάφεραν να ισοφαρίσουν για το τελικό 2-2.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 34’ με ένα σουτ του Πασά χωρίς ωστόσο να απειλήσουν ξανά την εστία του Λαδά στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα. Στην επανάληψη του αγώνα οι ερυθρόλευκοι μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και στο 49’ ο Ντα Κάμπο έφερε το παιχνίδι στα ίσια με πολύ ωραίο σουτ έπειτα από πολύ ωραία συνεργασία με τον Μπαράνκο. Τρία λεπτά αργότερα, ο Ντα Κάμπο ανατράπηκε με τον διαιτητή να μην σφυρίαζει το πέναλντι. Στο 70’ οι ερυθρόλευκοι διπλασίασαν τα τέρματα τους με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κλεβί Κόλα ωστόσο στο 72’ το πέναλτνι που δεν δόθηκε στον Ολυμπιακό Βόλου δόθηκε στην Βέροια με τον Λουκίνα να νικά τον Λαδά από τα ένδεκα βήματα και να ισοφαρίζει σε 2-2.

Σκόρερ:34’ Πασάς, 72’ πεν. Λουκίνας-49’ Ντα Κάμπο, 70’ Κόλα.
Διαιτητής: Μελτζανίδης (Ημαθίας).
Βοηθοί: Παπαδάκης, Μπέκας (Ημαθίας).