Φιλική ήττα 2-1 από τον Απόλλωνα Λάρισας

Αν και πραγματοποίησε μια καλή εμφάνιση στο χθεσινό φιλικό παιχνίδι με τον Απόλλωνα Λάρισας στην Φιλιππούπολη, ο Ολυμπιακός Βόλου δεν κατάφερε να πάρει και τη νίκη καθώς ηττήθηκε με σκορ 2-1 “πληρώνοντας” τα λάθη στην άμυνα.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι ερυθρόλευκοι όχι μόνο δεν απειλήθηκαν από τους γηπεδούχους αλλά κατάφεραν να πάρουν και το προβάδισμα με τον Μπαράνκο, όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ του Κόλα ο Αργεντίνος κατάφερε να γίνει αποδέκτης της μπάλας και με άψογο πλασέ από κοντά να κάνει το 0-1 που ήταν και το σκορ του πρώτου 45λεπτου. Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 73′ ο Αγρόδημος έχασε τη μπάλα από τον Γκουντρουμπή, ο οποίος σούταρε στέλνοντας τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Λαδά ωστόσο στην εξέλιξη της φάσης η μπάλα χτύπησε στο πρόσωπο του Γιαννίτση με τον διαιτητή να δίνει λανθασμένα πέναλτι υπέρ των γηπεδούχων και τον Λίταινα να χρίζεται σκόρερ από την άσπρη βούλα. Στο 85’ ο Απόλλων κέρδισε νέο πέναλτι σε ανατροπή του Τασιουλή από τον Φιλίποβιτς και τον πρώτο να το εκτελεί εύστοχα και να κάνει το 2-1 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Σκόρερ: 39’ Μπαράνκο – 74’ πεν. Λίταινας, 89’ Τασιουλής.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ: Αστράς (46’ Πρίφτης), Τζοβάρας (71’ Τασιούλης), Λουκάς (46’ Καμπέρης), Καρρίκι, Οκάν, Σκούπρα, Χατζής, Μπάλλας, Μπαστιάνος, Σούλτσε (27’ λ.τρ. Γκουντρουμπής, 77’ Μπράνος), Νύκταρης (46’ Λίταινας).