Αστέρας Ιτέας- Ολυμπιακός Βόλου 0-0

Με ένα βαθμό επιστρέφει ο Ολυμπιακός Βόλου από την Ιτέα, μετά και την ισοπαλία κόντρα στον τοπικό Αστέρα. Οι ερυθρόλευκοι έδειξαν από την πρώτη στιγμή του παιχνιδιού αγωνιστική ανωτερότητα, δημιούργησαν φάσεις, οι οποίες όμως δεν μπόρεσαν να μετουσιωθούν σε ένα γκολ.

Μεγαλύτερη ευκαιρία όλων ήταν το πέναλτι που σφύριξε ο διαιτητής υπέρ του Ολυμπιακού Βόλου στο 43ο λεπτό, με τον Θέο να το εκτελεί αλλά ο goalkeeper του Αστέρα κατάφερε και μπλόκαρε.

Τόσο στο πρώτο όσο και στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός Βόλου έχασε πολλές και κλασσικές ευκαιρίες να πετύχει τουλάχιστον ένα γκολ.

Η ομάδα μας τώρα αγωνίζεται την Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017, στο ΕΑΚ απέναντι στον Ρήγα Φεραίο για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος στις 16:00.

Οι συνθέσεις

Αστέρας Ιτέας: Μάντζαρης, Αρκουμάνης, Αντωνόπουλος, Κοντογιώργος, Πανάκης, Μπόγκντανι (26’ Χαλαστάνης) , Άντι Τοπούζι (72’ Μιχάλης Τοπούζι), Χαραλαμπίδης (67’ Σεϊτι), Γεωργουσόπουλος (83’ Δαμιανός), Αντωνίου, Αλεξίου

Ολυμπιακός Βόλου: Καραγκιολίδης, Α. Κόκας (78’ Γελαδάρης), Καραμπάς, Τόσκας, Κραγιόπουλος, Δ. Κόκας, Βασίλιεβιτς, Καράμπελας( 69’ Σκανδάλης), Σεχολάρι, Θέος (56’ Σέττος), Βαρούχας