Α.Ο. Θήβα- Ολυμπιακός Βόλου 1-0

Δεν τα κατάφερε ο Ολυμπιακός Βόλου στην έξοδό του στη Θήβα και έχασε από την ομώνυμη ομάδα με 1-0. Η ομάδα μας έμεινε με δέκα παίκτες από το 33ο λεπτό, μετά και την κόκκινη κάρτα που δέχτηκε ο Γιώργος Θέος για διαμαρτυρία.

Το γκολ του Α.Ο. Θήβας σημειώθηκε στο 54ο λεπτό με σουτ του Χατζηλάμπρου, ενώ με τη λήξη του αγώνα κόκκινη κάρτα δέχτηκε και ο Σάκης Σάββας.

Την επόμενη αγωνιστική, ο Ολυμπιακός Βόλου υποδέχεται στο Πανθεσσαλικό Στάδιο τη Νίκη Βόλου.

Οι συνθέσεις

Α.Ο. Θήβα: Μόνος, Πλατέλλας, Τόπι, Χατζηλάμπρος, Χριστοδουλόπουλος (80’ Βουρνάζος), Μαυρόπουλος, Αργυρίου, Κοτώρος (46’ Γιαλός), Σουμάχ (76’ Κοτσαλάς), Κάρλος, Ζυγογιάννης (55’ Μάγγας)

Ολυμπιακός Βόλου: Καραγκιολίδης, Σάββας, Γελαδάρης, Νόνης, Τόσκας, Ρόκας, Δ. Κόκας, Διβανές (70’ Μέμμος), Χρήστου (65’ Σέττος), Θέος, Ευθυμιάδης.