Ολυμπιακός Βόλου- Οπούντιος Μαρτίνου 6-0

Όχι ένα, ούτε δύο αλλά έξι γκολ σημείωσε σήμερα ο Ολυμπιακός Βόλου στον αγώνα με τον Οπούντιο Μαρτίνου, δείχνοντας το πραγματικό του πρόσωπο και ευχαριστώντας τους φιλάθλους, που για ακόμη μία φορά κατέκλυσαν το ΕΑΚ.

Το πρώτο γκολ της αναμέτρησης ήρθε στο 29ο λεπτό

με πλασέ του Καμπλιώνη, ενώ ο Σέττος στο 36ο λεπτό έγραψε το 2-0 με ένα υπέροχο και δυνατό συρτό σουτ.

Στο 50ο λεπτό πάλι ο Καμπλιώνης με ωραίο σουτ έκανε το 3-0, ενώ στο 55ο λεπτό ο Σάββας συνδυάστηκε πολύ ωραία με τον Διβανέ, με τον τελευταίο να πλασάρει εύστοχα και να γράφει το 4-0. Το πέμπτο γκολ για την ομάδα μας πέτυχε ο Δήμος Κόκας στο 60ο λεπτό, με άψογη εκτέλεση φάουλ, ενώ το τελικό 6-0 γράφτηκε στο 68ο λεπτό με τον Σέττο.

Ο προπονητής των ερυθρολεύκων σήμερα χρησιμοποίησε και τους νεαρούς Πατσή και Ζάχο, που δεν είχαν άλλη επίσημη συμμετοχή, αφήνοντας πολύ καλές εντυπώσεις για το μέλλον.

Την επόμενη αγωνιστική, ο Ολυμπιακός Βόλου έχει ρεπό, ενώ οι αγωνιστικές υποχρεώσεις της ομάδας για το φετινό πρωτάθλημα ολοκληρώνονται στην Κυριακή 1η Απριλίου, όπου η ομάδα μας υποδέχεται τον Γ.Σ. Αλμυρού.

Οι συνθέσεις

Ολυμπιακός Βόλου: Καραγκιολίδης, Σάββας, Γελαδάρης (46’ Τόσκας), Νόνης (60’ Πατσής), Παπαϊωάννου, Ρόκας (55’ Αγγελής), Καμπλιώνης, Δ. Κόκας, Χρήστου (63’ Ζάχος), Διβανές, Σέττος.

Οπούντιος Μαρτίνου: Ανδρούτσος, Μουστάκας, Νικολόπουλος, Σίδερης, Ξεζώνοτος, Αγγελόπουλος, Νικολόπουλος, Νούλας, Παπανικολάου, Πρέντι (27’ Πύλλιας), Ντούνης.