Ολυμπιακός Βόλου- Σαρακηνός 7-0

Με το ευρύ σκορ 7-0 και χωρίς να δυσκολευτούν, οι ερυθρόλευκοι κέρδισαν στη σημερινή φιλική αναμέτρηση τον Σαρακηνό, ολοκληρώνοντας με αυτό τον τρόπο τον γύρο των προπονήσεών τους γι΄αυτή την εβδομάδα.

Το πρώτο γκολ του παιχνιδιού ήρθε στο 9ο μόλις λεπτό, με κεφαλιά του Νόνη και στο 18ο λεπτό ο Ολυμπιακός Βόλου κέρδισε πέναλτι μετά από ανατροπή του Διβανέ. Το πέναλτι  εκτέλεσε εύστοχα ο Δήμος Κόκας ανεβάζοντας το σκορ στο 2-0, στο πρώτο 20λεπτο .

Στο 27ο λεπτό ο Καμπλιώνης με κεφαλιά έκανε το 3-0, ενώ τα υπόλοιπα γκολ για τον Ολυμπιακό Βόλου ήρθαν στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 53ο λεπτό ο Διβανές έγραψε το 4-0 μετά από αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ, με την μπάλα να καταλήγει στην αριστερή γωνία του τερματοφύλακα του Σαρακηνού. Τα υπόλοιπα τρία γκολ στο 63ο, στο 67ο και στο 87ο, φέρουν τη σφραγίδα του Αντώνη Καμπλιώνη, ο οποίος φάνηκε να έχει μεγάλη όρεξη για σκοράρισμα σήμερα.

Οι ερυθρόλευκοι θα συνεχίσουν τις προπονήσεις από τη Δευτέρα, καθώς την Κυριακή 1η Απριλίου θα αντιμετωπίσουν για την τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος, τον Γ.Σ. Αλμυρού.

Ολυμπιακός Βόλου .: Κούτσικος (46’ Κωνσταντίνου), Σάββας (60’ Αγγελής), Γελαδάρης, Νόνης (60’ Πατσής), Παπαϊωάννου, Λούγκος, Κόλα, Δ. Κόκας, Χρήστου (60’ Ζάχος), Διβανές (60’ Μπέικος), Καμπλιώνης.
Σαρακηνός: Γράντας (60’ Πρέζας- 80’ Πλιάγκας) Ρέλλος, (46’ Στεργιόπουλος), Γ. Μαστασκούλης, Ηλ. Ρακής, Τσαρδακάς, Μελίσσης, Σιγαλάκος, Χρ.  Γκάμπας, Β. Ρακής (80 Ανδρεόυ), Αγερώτης (46’ Τζήμας).