Ολυμπιακός Βόλου- Νίκη Βόλου 4-2

Νικητής αναδείχθηκε ο Ολυμπιακός Βόλου στη φιλική αναμέτρηση με την Νίκη Βόλου, με σκορ 4-2, σ’ έναν αγώνα με φιλανθρωπικό χαρακτήρα,  καθώς μέρος των εσόδων θα διατεθούν στο Γηροκομείο Βόλου.

Το σκορ του αγώνα άνοιξε ο Λεωνίδας Χρήστου στο 23ο λεπτό, όταν με κοντινή προβολή, μετά από σέντρα του Κόκα, έκανε το 1-0. Λίγα λεπτά μετά και συγκεκριμένα στο 31ο λεπτό, ο Τζιώρας με πλασέ ισοφάρισε το σκορ.

Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 2-1, καθώς στο 40ο λεπτό ο Καμπλιώνης πέτυχε το δεύτερο γκολ για τους ερυθρόλευκους με εξαιρετικό σουτ μέσα από την αντίπαλη περιοχή.

Στην επανάληψη του αγώνα και ειδικότερα στο 62ο λεπτό ο Αναστασίου ισοφάρισε σε 2-2, ενώ στο 77ο λεπτό ο διαιτητής του αγώνα έδειξε την άσπρη βούλα για τους ερυθρόλευκους, καθώς ο Χρήστου ανετράπη από τον Κραγιόπουλο. Ο Ευθυμιάδης ανέλαβε να εκτελέσει το πέναλτι και ανέβασε το σκορ στο 3-2.

Το τελικό σκορ,  4-2 διαμόρφωσε ο Διβανές στο 92ο λεπτό, με εξαιρετική κεφαλιά.

Οι συνθέσεις

Νίκη Βόλου: Θεολόγης, Ζιώγας (50′ Λάιος), Παπαδήμας, Κραγιόπουλος, Βέργος, Τζάθας (46′  Καρτσαμπάς), Μέτσε (69′ Βουρδάκης), Καρτσαμπάς Χρ. (46′ Κοντοές), Ιορδανίδης (46′ Ντόλγκι), Ντινιωτάκης, Τζιώρας (59′ Αναστασίου)

Ολυμπιακός Βόλου: Κούτσικος, Σάββας (70′ Αγγελής), Γελαδάρης, Νόνης (75′ Ζάχος), Παπαϊωάννου, Ρόκας (52′ Τόσκας), Λούγκος (46′ Ευθυμιάδης), Διβανές, Χρήστου (85′ Μπέικος), Καμπλιώνης, Κόκας Δ. (80′ Πατσής)