Μεγάλη εμφάνιση και σπουδαίο διπλό στην Καλαμάτα! (photos)

Ο Ολυμπιακός Βόλου έκανε μια μεγάλη εμφάνιση στην Καλαμάτα και κατάφερε με δύο γκολ των Ντούνη και Τσίτα να πάρει επάξια τη νίκη και να πετύχει ένα τεράστιο διπλό!Πλέον η ομάδα μας έχει 9 βαθμούς και απέχει δύο μόλις βαθμούς από την πρωτοπόρο Καβάλα.

Οι ερυθρόλευκοι κόντρα στην ροή του αγώνα βρέθηκαν πίσω στο σκορ όταν σε μία αδράνεια της άμυνας ο Αλεξόπουλος με κοντινό σουτ έκανε το 1-0 στο 32′. Είχε προηγηθεί στο 10′ χαμένο τετ α τετ του Σκοπελίτη ενώ στο 25′ ο Πόζογλου δεν μπόρεσε να σκοράρει με πλασέ από κοντά. Το 1-1 έκανε στο 40′.  Στο 45′ αποχώρησε με ασθενοφόρο ο  Σκοπελίτης μετά από αντικανονικό μαρκάρισμα του Δήμου ο οποίος αντίκρισε την κίτρινη κάρτα.

Στην επανάληψη του αγώνα ή Καλαμάτα έμεινε με δέκα παίκτες στο 70′ όταν ο Κωνσταντινόπουλος είδε την δεύτερη κίτρινη κάρτα από τον διαιτητή. Στο 79′ Ο Τσίτας που είχε περάσει λίγα λεπτά πριν αλλαγή στην θέση του Πόζογλου έκανε το 1-2 για τον Ολυμπιακό Βόλου με πολύ ωραίο πλασέ.

Σκόρερ: 32’ Αλεξόπουλος – 40’ Ντούνης, 79’ Τσίτας

Διαιτητής: Καδδάς (Αχαΐας)

Βοηθοί: Βεργέτης (Αρκαδίας), Οικονόμου (Αχαΐας)

ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Στεφανάκος Δήμος, Κωνσταντινόπουλος, Ζαχαρόπουλος Ιντζίδης, Οσμανάγκιτς, Βουκμίροβιτς  (80’ Κασβιρόπουλος), Στεργίδης, Κουϊρουκίδης (73’ Ράκιτς), Αλεξόπουλος, Μπάμπης (66’ Τζόκιτς)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Γιδόπουλος, Γραικός, Μπουτζίκος, Βοσνακίδης, Φαζός, Τσιάρας, Λάσκαρης, Σκοπελίτης (46’ λ.τρ. Κόλα), Κουτσιανικούλης, Ντούνης (88’ Ρόκας), Πόζογλου (75’ Τσίτας)