Πρεμιέρα… με το δεξί! (photos)

Με νίκη 1-0 απέναντι στην Τρίγλια ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του για το φετινό Πρωτάθλημα της Football League ο Ολυμπιακός Βόλου που αγωνίζεται στον Βόρειο Όμιλο. Σκόρερ Ο Ιάσων Παπαδημητρίου στο τρίτο λεπτό του αγώνα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Οι παίκτες του Στέφανου Ξηροφώτου μπήκαν πολύ δυνατά στο γήπεδο και κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ από νωρίς και συγκεκριμένα στο τρίτο λεπτό του αγώνα όταν και ο Παπαδημητρίου ανατράπηκε από τον Γαλούπη και στην συνέχεια ο ίδιος το εκτέλεσε εύστοχα. Οι ερυθρόλευκοι συνέχισαν να είναι δημιουργικοί και ιδιαίτερα απειλητικοί σε όλο το πρώτο ημίχρονο χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να σημειώσουν κάποιο τέρμα.

Στο δελυτερο ημίχρονο ο ρυθμός του αγώνα έπεσε ενώ στο 53′ ο Κόλα είχε δοκάρι όταν ο Βουκελάτος σέντραρε ωραία, με τον Παπαστεριανό να διώχνει σε κόρνερ και τη μπάλα να περνά λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Παλαβράκη

Στο 93’ ο Στέφανος Ξηροφώτος δέχθηκε 2η κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε με κόκκινη κάτι που σημαίνει ότι δεν θα μπορέσει να καθίσει στο επόμενο παιχνίδι την Τετάρτη 31 Μαρτίου με την Α.Ε.Π. Κοζάνης στο Δ.Α.Κ. Κοζάνης στις 15:00.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Ξενοδόχοφ, Γραικός, Μπουτζίκος, Γιαννίτσης, Φιλίποβιτς, Αγρόδημος, Κόλα, Σκοπελίτης (75’ Κολέλα), Βασιλούδης (48’ Βουκελάτος), Τσαγκαλίδης (88’ Παπακώστας), Παπαδημητρίου (88’ Τζούριτς)

ΤΡΙΓΛΙΑ: Παλαβράκης, Πανάγου, Γαλούπης, Παπασγεργιανός, Βοσκόπουλος, Καλαϊτζίδης (77’ Τότσκα), Ευθυμιάδης (68’ Μπρίτο), Δόρης, Ζγκούρι (87’ Σμυρλής), Οσμάναγκιτς (68’ Ντούγκα), Ποζατζίδης

Διαιτητής: Μελτζανίδης (Ημαθίας)

Βοηθοί: Μποζατζίδης, Κουφός (Μακεδονίας) 4ος διαιτητής: Μπεκιάρης (Καρδίτσας).