Ήταν καλύτερος και νίκησε, Ολυμπιακός Βόλου-Αλμωπός 2-0

Ο Ολυμπιακός Βόλου υποδέχθηκε σήμερα στη Νεάπολη τον Αλμωπό Αριδαίας του οποίου και επικράτησε με σκορ 2-0. Οι ερυθρόλευκοι ήταν καλύτεροι και δίκαια πήραν τον αγώνα.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Ολυμπιακός Βόλου μπήκε δυνατά στον αγώνα και κατάφερε να προηγηθεί μόλις από το 13′ όταν ο Κόλα εκτέλεσε το κόρνερ, οι αμυνόμενοι του Αλμωπού έδιωξαν με την μπάλα να καταλήγει στον Φιλίποβιτς που έκανε το γυριστό σουτ ωστόσο η μπάλα βρήκε στο πόδι του Γιαννίτση και από εκεί στο αριστερό δοκάρι του Μένιου για να καταλήξει τελικά στα δίχτυα και να γίνει το 1-0.

Στην επανάληψη οι ερυθρόλευκοι κατάφεραν να πετύχουν και πάλι ένα γρήγορο γκολ και συγκεκριμένα στο 53’ όταν ο Τσαγκαλίδης από τα αριστερά έκανε τη σέντρα, ο Παπαδημητρίου σε πρώτο χρόνο δεν μπόρεσε να πλασάρει και ο Νικλητσιώτης από κοντά με πλασέ έγραψε το 2-0.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Ξενοδόχοφ, Σκοπελίτης, Μπουτζίκος, Γιαννίτσης, Φιλίποβιτς, Γκιοατά (49’ λ.τρ. Βασιλούδης), Κόλα, Βουκελάτος (46’ Τσαγκαλίδης), Νικλητσιώτης (62’ Ρόκας), Κατσούκης (85’ Χολέβας), Παπαδημητρίου (85’ Ερέρα)

ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ: Μένιος, Μεντής (79’ Κιουλτζόπουλος), Κουρούπης,  Βενέτης, Ρογγότης, Αμαραντίδης (65’ Έππας), Μιγκέλ (79’ Λόμπα), Κολτσίδας, Μάνιος (65’ Λουσέρο), Πέττας, Γκέσιος (77’ Χαντζάρας).