Ισοπαλία στη Κατερίνη (video)

Ισόπαλους με σκορ 1-1 βρήκε η τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου της Football League Πιερικό και Ολυμπιακό Βόλου στην Κατερίνη.

Μόλις στο 9ο λεπτό του αγώνα οι ερυθρόλευκοι είχαν την πρώτη καλή ευκαιρία στο παιχνίδι να ανοίξουν το σκορ με σουτ του Βουκελάτου ωστόσο ο Τζήμας μπλόκαρε για να έρθει στο 13′ ο Παπαδόπουλος να κάνει το 1-0 με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Ο Ολυμπιακός Βόλου προσπάθησε να αντιδράσει χωρίς όμως να φτάσει σε κάποια αξιόλογη τελική προσπάθεια.

Στην επανάληψη ο Ολυμπιακός Βόλου συνέχισε να έχει την κατοχή χωρίς όμως και πάλι να μπορεί να φτάσει σε κάποιο τέρμα για να έρθει στο 76′ ο Φιλίποβιτς να κάνει το 1-1 για τους ερυθρόλευκους όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ του Νικλητσιώτη κατάφερε με κεφαλιά να φέρει την ισοφάριση.

Στο 80′ ο Ολυμπιακός Βόλου λίγο έλειψε να πετύχει και δεύτερο τέρμα όταν η απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νικλητσιώτη πέρασε ελάχιστα άουτ.

Πιερικός: Τζήμας, Τοπαλίδης, Γιαλαμίδης, Κανταρτζής, Ντόσης (62′ Τακίδης), Μακρής, Παπαδόπουλος (82′ Μπουζούκης), Ιντζόγλου, Χαρτσιάς (82′ Κριεμάντι), Δεμηρτζόγλου (75′ Μπουόλι), Γκατσολάρι (62′ Ίτσιος)

Ολυμπιακός Βόλου: Ξενοδόχοβ, Σκοπελίτης, Τσαγκαλίδης, Γιαννίτσης, Φιλίποβιτς, Γκιοατά, Κόλα (73′ Ρόκας), Βουκελάτος, Βασιλούδης (65′ Νικλητσιώτης) Ερέρα (52′ Τζούριτς), Παπαδημητρίου.