“Αυλαία” με ισοπαλία, Ολυμπιακός Βόλου-Πιερικός 3-3 (photos)

Με “αγγλικό” σκορ και ισοπαλία έριξαν… αυλαία στην φετινή αγωνιστική της Football League Ολυμπιακός Βόλου και Πιερικός.

Οι δύο ομάδες ήρθαν ισόπαλες με σκορ 3-3 στη Νεάπολη στο τελευταίο παιχνίδι του αρχηγού του Ολυμπιακού Βόλου Στάθη Ρόκα.

Οι «ερυθρόλευκοι» τερμάτισαν στην 4η θέση στην τελική κατάταξη του Βορείου ομίλου.

Στο πρώτο ημίχρονο σημειώθηκαν τρία τέρματα, με τον Ολυμπιακό να μένει πίσω στο σκορ, μόλις στο 3, όμως στη συνέχεια κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος του σκορ.

Στο 3’ ο Δεμηρτζόγλου από κοντά με σουτ έγραψε το 0-1 για να έρθει στο 7’ ο Βουκελάτος να ισοφαρίσει με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ.

Στο 41’ ο Σκοπελίτης με γυριστό σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-1 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη του αγώνα στο 51’ ο Κατσούκης με σουτ μέσα απο την περιοχή δεν μπόρεσε να νικήσει τον Τζήμα, ο οποίος απέκρουσε την μπάλα και στη συνέχεια της φάσης ο Παπαδημητρίου με πλασέ πιεζόμενος έγραψε το 3-1.

Στο 61′ ο Πιερικός μείωσε πάλι με τον Δεμηρτζόγλου για να έρθει στο 71’ ο Κριεμάλντι με μακρινό σουτ έξω από την περιοχή να διαμορφώσει το τελικό 3-3.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Λαδάς, Πέλκας (77’ Μπόλης), Μπουτζίκος, Χολέβας (26’ λ.τρ. Ρόκας, 77’ λ.τρ. Ν’ Κόα), Φιλίποβιτς, Γκιοατά (69’ Βασιλούδης), Σκοπελίτης, Κόλα, Κατσούκης (69’ Τζούριτς), Βουκελάτος, Παπαδημητρίου

ΠΙΕΡΙΚΟΣ: Τζήμας, Τοπαλίδης, Τακιδης, Γαλανόπουλος (46’ Κριεμάλντι), Γιαλαμίδης, Χαρτσιάς, Μαυρίδης (84’ λ.τρ. Σκαμπαρδώνης), Δεμηρτζόγλου (90’ Ν. Κουκοδήμος), Γκατζολάρι (62’ Καρανάτσιος), Κουκοδήμος (62’ Τουλίκας), Μπουόλι.